Pomazání nemocných

Pomazání nemocných

Ti, kterým se zhoršil jejich zdravotní stav, nebo mají před operací, či se ocitli v nebezpečí smrti, mohou kromě zdravotnické pomoci také dostat posilu od Boha pro duši i tělo.
 
Kdo by nechtěl mít v nemoci, utrpení takovou pomoc, jakou je přítomnost a pomoc samotného Boha?
 
Svátost nemocných nenahrazuje lékařskou pomoc, ale doplňuje ji či přesahuje. Tak jako se o tělo stará lékař, o duševní pomoc se stará sám Ježíš prostřednictvím této svátosti. Při slavení této svátosti kněz maže nemocného olejem na čele a rukách a prosí za jeho uzdravení a vyprošuje pro něho posilu a úlevu.
 
Jestliže nemocný, který přijal pomazání, znovu nabude zdraví, může v případě další těžké nemoci tuto svátost znovu přijmout. Během téže nemoci lze svátost opakovat, jestliže nastane zhoršení.
 
Pomazání nemocných stářím zesláblým a nemocným lidem se také uděluje společně v kostele 1x za rok většinou v době postní.
 
V naléhavých případech volejte, pro sebe nebo vaše blízké, na faru ihned a kdykoliv (mobil č. 739 354 183), abyste zde domluvili termín návštěvy kněze ať už doma, nebo v nemocnici.
 
V případě hospitalizace v nemocnici se prioritně obracejte na nemocničního  kaplana, o. Sylwestra Jurczaka na č. 733 741 473.